Praca zdalna

Coraz częściej słyszy się o koncepcji cyfrowego nomadyzmu – trendu promującego wykonywanie służbowych obowiązków nie w biurze, a z dowolnego miejsca na świecie. W odniesieniu do obecnej sytuacji, koncept pracy zdalnej zyskał zupełnie nowy wydźwięk - stał się nie tyle kuszącą alternatywą, co koniecznością. Reorganizacja działalności przedsiębiorstwa na formę zdalną to wbrew pozorom olbrzymie wyzwanie. Aby wspomóc naszych klientów w tym zakresie, wraz z naszymi partnerami prezentujemy szereg rozwiązań gwarantujących efektywną pracę z domu.

W dzisiejszej publikacji chcielibyśmy przybliżyć ideę Unified Workspace opracowaną przez Dell Technologies, która pozwala na wyposażenie pracowników w kompletne narzędzia do pracy zdalnej.

Jak to działa? Odpowiednio skonfigurowany i zabezpieczony zgodnie z wymaganiami działu IT komputer możemy dostarczyć bezpośrednio do Twojego pracownika. System operacyjny, oprogramowanie do zdalnego zarządzania oraz aplikacje niezbędne do wykonywania codziennych obowiązków – wszystko to zostanie zainstalowane i będzie na bieżąco monitorowane zgodnie z wymogami działu IT Twojej organizacji.

Bezpieczeństwo. Dostarczana infrastruktura zabezpieczona jest na wielu poziomach - począwszy od narzędzi do uwierzytelniania, takich jak czytnik linii papilarnych czy rozpoznawanie twarzy, po zabezpieczenia na poziomie BIOSU i systemu operacyjnego zgodne z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w danej organizacji. Rozwiązania takie jak SafeGuard, SecureWorkors oraz Carbon Black pozwalają zapewnić pełne bezpieczeństwo danych oraz możliwość dzielenia się nimi.

Zarządzanie. Unified Workspace pozwala na udostępnianie i zarządzanie dowolną aplikacją na wybranym urządzeniu, integrując kontrolę dostępu oraz zezwalając na administrowanie urządzeniami na wielu platformach – niezależnie od tego, kto jest ich użytkownikiem i w jakiej lokalizacji się znajduje. Usługę możemy wdrożyć w chmurze w modelu SaaS bądź w wersji on-premise. Rozwiązanie zapewnia kompatybilność z narzędziami do pracy grupowej takimi jak Microsoft Teams, Office365, Skype czy Zoom, a także zapobiega przeciążaniu systemów VPN.

Wsparcie techniczne. W Infomex w ramach usługi ServiceDesk oferujemy pełną opiekę serwisową i administracyjną w modelu 24/7/365.

Kolejną grupą rozwiązań oferowanych przez Dell są systemy wspierające zarządzanie środowiskiem pracy zdalnej. Ich celem jest zapewnienie produktywności, a także zabezpieczenie łączności z firmą oraz dostępu do niezbędnych aplikacji i systemów. VMware Horizon & Workspace ONE – to prosta, bezpieczna i wszechstronna platforma do pracy mobilnej, umożliwiająca pracę wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do Internetu. Dlaczego warto rozważyć jej wdrożenie?

 • Platforma ułatwia zarządzanie urządzeniami mobilnymi oraz PC (w tym Windows 10 i macOS),
 • Umożliwia wdrożenie pracownika z uwzględnieniem wszystkich aplikacji i urządzeń, w czasie nieprzekraczającym godziny, bez konieczności wsparcia ze strony działu IT klienta
 • Dzięki uwierzytelnianiu z wykorzystaniem SSO (m.in. Radius, Symantec, RSA SecurID® i Imprivata Touch and Go), dostęp do platformy nie wymaga dodatkowego hasła,
 • Dzięki bezpiecznemu obszarowi roboczemu oraz opcji pomocy zdalnej, platforma minimalizuje obłożenie działu IT klienta
 • Pozwala na redukcję kosztów implementacji wirtualnych desktopów i aplikacji,
 • Zapewnia użytkownikom niezbędne usługi oraz dostęp do danych nawet w przypadku awarii,
 • Daje możliwość konsolidacji rozproszonej infrastruktury w oddziałach, do infrastruktury centralnie zarządzanej.

Automatyzacja tworzenia środowisk wirtualnych pod potrzeby dowolnych aplikacji - to główna korzyść, jaką gwarantuje wdrożenie Klastra VxRail.  Jest to kolejne rozwiązanie, jakie rekomendujemy wraz z firmą Dell jako w pełni zintegrowaną platformę do wirtualizacji środowisk obliczeniowych, która pozwala na uruchomienie w pełni działającego klastra obliczeniowego w zaledwie 30 minut! Do największych zalet tego rozwiązania zaliczyć można również:

 • Software-defined architecture – skonsolidowane procesory, pamięć, wirtualizator i zarządzanie,
 • Integrację z technologią VMware oraz VMware Cloud Foundation (VCF),
 • Niezawodność, bezpieczeństwo oraz wysoką dostępność z QoS,
 • Konfigurację sieci (LAN) wraz Smart Fabric Services dla VxRail, które automatyzuje proces konfiguracji sieci LAN
 • Pojedynczy punkt kontaktu dla obsługi serwisowej urządzeń i oprogramowania (HW & SW),
 • Bezproblemową rozbudowę farmy VMware dla obsługi dodatkowych obciążeń.

Ostatnim z polecanych wspólnie z Dellem rozwiązań jest Dell EMC SD-WAN, które pozwala na modernizację i rozwój sieci WAN w erze chmur hybrydowych. W kontekście home office mówimy tutaj o zapewnieniu bezpiecznego dostępu pracowników do niezbędnych aplikacji, w szczególności usług takich jak rozmowy głosowe i wideokonferencje prowadzone za pośrednictwem sieci. Platforma Dell EMC SD-WAN:

 • Zapewnia zwiększoną przepustowość sieci,
 • Wykorzystuje redundancję – dwa lub więcej łącz może pracować jednocześnie,
 • Pozwala na łatwe i intuicyjne zarządzanie (cloud) i monitorowanie (wbudowany zaawansowany monitoring),
 • Umożliwia wykorzystanie wielu łącz – ISP/ MPLS/ LTE – w jednym urządzeniu,
 • Ma wbudowany firewall, a wszystkie połączenia są tunelowane przez VPN,
 • Posiada unikatową odporność na ewentualne błędy połączenia – zaimplementowane zaawansowane mechanizmy korekcji, działają dla aplikacji, a nie tylko linku.

Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji w Polsce i na świecie, wiele przedsiębiorstw – według badań aż 88% – zostało postawionych przed wyzwaniem reorganizacji modelu swojej działalności na pracę zdalną. Deklarujemy pełną gotowość do realizacji wdrożeń mogących wesprzeć ten proces – zapraszamy do kontaktu pod adresem biuro@infomex.pl.